Нова постоянна експозиция в Природонаучния музей в Бургас

• Нова постоянна експозиция в Природонаучния музей в Бургас
24 Apr

Нова постоянна експозиция в Природонаучния музей в Бургас

Нова постоянна експозиция, посветена на обитателите на Световния океан, вече може да се разгледа в Природонаучния музей в Бургас. Не случайно тя се открива в Деня на Земята, отбелязван всяка година на 22 април. Експозицията показва голямото биоразнообразие в моретата и океаните, което е и силно застрашено от човешката дейност. Основната заплаха за морските обитатели, която музеят акцентира, е замърсяването на Световния океан с отпадъци. Много учени днес прогнозират, че ако това замърсяване продължи със същите темпове, след 30 години в океаните ще има повече отпадъци, отколкото живи организми. За да не станат морските обитатели само музейни експонати, е необходимо хората да променят някои от ежедневните си навици и най-вече да намалят употребата на пластмасови изделия.

Работното време на Природонаучния музей на ул. К. Фотинов 30, е от вторник до събота от 9:00 до 17:00 ч. и неделя от 9:00 до 14:00 ч.

Тагове:екология, биоразнообразие