• Какви са възможностите за религиозен туризъм в Бургас? - отговорът тази събота в музея
27 Feb

Съботната лектория на РИМ – Бургас тази седмица е посветена на религиозния туризъм. Какви са възможностите за неговото развитие ще разкаже Гергана Данабашева от Археологическия музей в морския град. Тя ще запознае присъстващите с историята на четирите храма в центъра на града – православната църква „Св. св. Кирил и Методий“, арменската църква „Сурп Хач“, църквата „Света Богородица“ и Синагогата, в която сега са експонирани колекциите на градската картинна галерия.

Събитието е насрочено за двадесет и девети февруари, от 11:30 часа на ул. Славянска 69 (зад църквата „Св. Св. Кирил и Методий“). Входната такса е преференциална – за възрастни 2,00 лв., а за учащи и пенсионери – 1,00 лв.

Тагове:религиозен туризъм, лектория