• Лекция "Подводни археологически проучвания по Южното българско Черноморие" на 6 април
03 Apr

През следващата година ще се навършат 60 години от първите подводни археологически изследвания в България. Те се провеждат през 1960 г. около Маслен нос с научен ръководител – уважавания директор на Бургаския музей - професор Иван Гълъбов. Как тези дългогодишни изследвания очертават трансформациите в обществата, обитавали западното крайбрежие на Черно море, ще научите по време на традиционната лекция в музея тази събота – 6 април.

Уредникът в Археологическия музей Милена Дамаскова ще представи десетилетията работа на подводните археолози, с които се изясняват промените в разположението на пристанищните басейни, изменението на географската среда и древните селища и пристанища.

Лекцията „Подводни археологически проучвания по Южното българско Черноморие“ ще се състои тази събота (6 април), от 11:30 ч. в Етнографския музей на ул. „Славянска” 69. Входната такса е преференциална - за възрастни 2 лв., а за учащи и пенсионери – 1 лв.

Тагове:Черноморие, подводна археология