• Уъркшоп - Дигитализация на нематериално културно наследство: методика и препоръки
05 Oct

Уважаеми колеги,
На 21 и 22 октомври 2021г. в гр. Бургас, при спазване на всички противоепидемични мерки, в ЦЕНТЪР ЗА СЪВРЕМЕННО ИЗКУСТВО И БИБЛИОТЕКА, на ул. Свети Свети Кирил и Методий 41-45, ще се проведе заключителна конференция по международен проект „Дигитално представяне и опазване на нематериалното културно наследство“ (DigiCult). Той е част от програма Еразъм на ЕС.
Цялостна програмата за събитието ще Ви бъде изпратена на по-късен етап, като на този етап тя ще включва: уъркшоп, презентация и дискусия. В програмата е предвидено и посещение на най-новия културно-туристически комплекс "Ченгене скеле", в който се демнстрират традиционните практики на местните рибари.
На участниците се покриват разходите за 1 нощувка в хотел и транспорт както и официална вечеря.
В тази връзка, Ви каним да заявите своето участие на е-майл: main@burgasmuseums.bg с три имена, телефонен номер до 15.10.2021 г.

Тагове:дигитализация, нематериално културно наследство