Ревю на традиционни носии в Бургаския музей на 22 септември

• Ревю на традиционни носии в Бургаския музей на 22 септември
20 Sep

Ревю на традиционни носии в Бургаския музей на 22 септември

На 22 септември, в Деня на българската Независимост, от 12:00 ч. в двора на Етнографската експозиция (ул. „Княз Ал. Батенберг“ 12-14) ще представим официално каталога „По дрехите посрещат…“

Кулминация на събитието ще бъде ревюто на традиционни носии от фонда на Бургаския музей.

Каталогът представя многообразието и пъстротата на традиционните облекла в Бургаско. Заснети са 21 автентични носии от Странджа, Карнобатско, Айтоско, Източна Стара планина и др., на етнографските групи рупци, тронки, загорци, планинци. Някои от тях досега бяха във фондохранилищата и не са показвани пред публика.

Снимките са съпроводени с описание на всяка една премяна на български, руски и английски език.

Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на Министерството на културата по програма „Финансиране на проекти в областта на движимото културно наследство и визуалните изкуства“.