• Проект на Бургаския музей бе одобрен за финансиране от Министерството на културата
29 Mar

Проектът на Регионален исторически музей - Бургас "По дрехите посрещат..." беше одобрен за пълно финансиране от страна на Министерството на културата на Република България. Той има за цел да се заснемат и издадат в каталог най-ценните носии от фонда на музея, които са събрани от цялата Бургаска област. Сред тях намират място носиите от Странджа, Източна Стара планина, Карнобатско, Айтоско и др., на етнографските групи рупци, тронки, загорци и планинци.

Проектът е финансиран по програма ФИНАНСИРАНЕ НА ПРОЕКТИ В ОБЛАСТТА НА ДВИЖИМОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО И ВИЗУАЛНИТЕ ИЗКУСТВА. По нея са кандидатствали 116 проекта, от които 27 са одобрени. Финансирането е в размер на 6980 лв.

Тагове:носии, етнография, проект, каталог