• Излезе от печат най-новото издание на РИМ-Бургас „По дрехите посрещат… Традиционни носии от фонда на Бургаския музей“
15 Sep

Каталогът – отколешна мечта на музейните специалисти от отдел „Етнография“, представя многообразието и пъстротата на традиционните облекла в Бургаско. Заснети са 21 автентични носии от Странджа, Карнобатско, Айтоско, Източна Стара планина и др., на етнографските групи рупци, тронки, загорци, планинци. Някои от тях досега бяха във фондохранилищата и не са показвани пред публика.

Снимките са съпроводени с описание на всяка една премяна на български, руски и английски език.

Проектът е осъществен с финансовата подкрепа на Министерството на културата по програма „Финансиране на проекти в областта на движимото културно наследство и визуалните изкуства“.

Предстои официалното представяне на Каталога с ревю на костюмите на 22 септември.

Тагове:каталог