Джаз в музея на 7 юни с Живко Петров и трио JP3

04 Jun

Джаз в музея на 7 юни с Живко Петров и трио JP3

На 7 юни (четвъртък), от 19.00 часа, любителите на джаза в Бургас ще имат възможността да се насладят на музиката на трио JP3 – Живко Петров (пиано), Веселин Веселинов – Еко (бас) и Димитър Семов (ударни). Мястото и тази година е уютното зелено пространство пред Етнографския музей в самия център на морския град.
Проект „JAZZFACTORY.BG – Европа среща джаз музиката е България“ на сдружение „Кауза Култура“ е продължение на изключително успешната инициатива „Джаз в музея“, която събра хиляди меломани в 12 български града. Тази година проектът се реализира с финансовата подкрепа на „Културна програма за Българското председателство на Съвета на Европейския съюз 2018 г.“ на Национален фонд „Култура“.

Живко Петров е един от най-влиятелните съвременни български музиканти. Той е пианист, композитор, продуцент и аранжор. През годините той е получил много награди, включително и наградата "Кристална Лира" през 2005 година. Работи с много български музиканти като Лили Иванова, Йълдъз Ибрахимова, Камелия Тодорова, Белослава, Мария Илиева, Хилда Казасян, Орлин Горанов, както и международни такива - Chico Freeman, Francesco Bearzatti, Natalie The Floacist и Natalie Cole (Милано/ Piazza Duomo – Коледен концерт, 2008).
Хитовото джаз трио има постоянни участия в клубове, фестивали в България и по целия свят, включително и участие в Royal Albert Hall със Sarah Brightman, Zucchero, Omar Faruk Tekbilek, Vasko Vasilev и други популярни международни звезди.

Тагове:концерт, етнографски музей, джаз в музея, музика