• "Черно море и неговите обитатели" е беседата на Регионален исторически музей Бургас по случай Световния ден на водата
14 Mar

Световния ден на водата се отбелязва ежегодно от 1992 година насам и цели да привлича вниманието върху важността и опазването на водните ресурси.
По този повод в седмицата (20.03-24.03), когато отбелязваме Деня на водата, Ви каним да посетите Природонаучния музей на РИМ Бургас, за да научите любопитни факти за нашето Черно море и неговите обитатели. Екипът на музея е разработил специална беседа, в която представя основните характеристики на Черно море, като по-слаба соленост, наличие на слой от сероводород, който е лишен от живот и др, и как тези особености са се отразили на неговите обитатели. Посетителите ще научат дали в нашето море се срещат отровни риби, колко е „опасна“ черноморската акула, защо калканът е плосък, а морската лястовица риба ли е или птица. Лекцията е насочена предимно към ученици и студенти, но и към всички любознателни жители и гости на Бургас. Лекторите са музейните специалисти, които са посветени в темите и могат да ги представят по интересен и увлекателен начин.
Беседата e по предварителна заявка на място в музея (ул. К. Фотинов 30) или на телефон: 056 84 32 39.
Заповядайте!