Откриване на реновирания Етнографски музей – гр. Бургас

• Откриване на реновирания Етнографски музей – гр. Бургас
10 May

Откриване на реновирания Етнографски музей – гр. Бургас

На 12 май 2023 г., петък, от 11:00 ч., официално ще бъде открит обновения Етнографски музей на град Бургас. Ремонтът е изпълнен по проект на Община Бургас и е на стойност 920 000 лв.
На събитието ще присъстват Кметът на Община Бургас г-н Димитър Николов, Министърът на културата, Областният управител, депутати от парламентарно представените партии, директори и колеги от музеите от страната, бивши и настоящи колеги.
След тържествения водосвет и прерязването на лентата гостите ще разгледат обновената експозиция на музея, реновираното дворно пространство, новопостроените фондохранилища, откритата сцена, Етно кухнята, Етно кафене и двете реставрационни ателиета – за метал и керамика.
За всички гости ще пее и танцува Ансамбъл „Странджа“.
Директорът на музея д-р Милен Николов и кмета на Желязово г-н Меджит Мехмед ще демонстрират приготвяне на традиционни ястия в Етнокухнята.
Очакваме ви!